Istanbul | Júl
od 291 €
Istanbul, Turkey

Istanbul | Júl

Letisko Budapešť
Vytvorený: streda 31. mája 2023 - Odchod: nedeľa 23. júla 2023
Ref ID: 5457386
Cena na osobu od
291 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Istanbul vďačí za svoj historický význam a úžasné kultúrne a architektonické dedičstvo svojej dokonalej strategickej polohe, keďže sa rozprestiera pri Bosporskom prielive, ktorý oddeľuje Európu a Malú Áziu. Počas väčšiny svojej 2 500 rokov dlhej histórie bolo mesto (najprv známe ako Byzancia, potom ako Konštantínopol a od roku 1930 ako Istanbul) kultúrnym taviacim kotlom. Dnes má viac ako 13 miliónov obyvateľov, ktorí sú takmer výlučne Turci a mnohí z nich sú nedávni prisťahovalci z provinčného Turecka, ktorých láka prísľub práce a kariéry v tomto pulzujúcom a rýchlo sa rozvíjajúcom meste. Istanbul už nie je hlavným mestom krajiny, ale je ekonomickou a kultúrnou veľmocou Turecka - tento status podčiarkuje jeho úloha Európskeho mesta kultúry v roku 2010 a udelenie zápisu na zoznam svetového dedičstva UNESCO mnohým z jeho najdôležitejších pamiatok, ktoré siahajú od ohromujúcich osmanských mešít a byzantských kostolov a katakomb až po stĺpy helenistických chrámov a zvyšky mohutných stredovekých mestských hradieb. V Istanbule sa však nachádza viac ako len byzantské a osmanské dedičstvo. Rýchlo rastúca ekonomika prispela k rozkvetu umeleckej a hudobnej scény s množstvom nových barov, klubov, súkromných umeleckých galérií, reštaurácií a značkových módnych predajní.
Viac informácií
Vytvorený: streda 31. mája 2023 - Odchod: nedeľa 23. júla 2023
Typ zájazdu

Zahrnuté služby

23 júl
Budapešť - Istanbul
Odchod
Wizz Air
Wizz Air Wizz Air - W62429
6:55 - Budapest, Budapest Ferenc Liszt (BUD)
10:00 - Istanbul, Istanbul Airport (IST)
Priamo FARE: Basic
Doprava:  W62429
Trieda kabíny: Economy
Meno: Basic
23 júl
Ubytovanie
3 Nocí
Tugra Hotel
71%
Istanbul - V 0,6 km od centraFree breakfastFevzipasa Cad. Feyzullah Efendi Sok 6, Istanbul 34080 Standard room, 1 bedroom - 2 twin beds
Tugra Hotel má vrámci destinácie Istanbul centrálnu polohu, do 5 min. autom od Grand Bazaar a Veža v Galate. Hotel je 3,7 km od Modrá mešita a 4,6 km od Múzeum. K vybaveniu tohto ubytovacieho zariadenia patria bezplatný bezdrôtový prístup na internet, služby vrátnika a babysitting/starostlivosť o deti (za príplatok). Hotel v štýle Beaux Arts ďalej ponúka: svadobné služby a televízia v spoločných priestoroch. V 32 izbách so špecifickou výzdobou, ktorých súčasťou sú minibary a LCD televízory, sa budete cítiť ako doma. Tvarované matrace a posteľ (značkové posteľné prestieradlá a bielizeň) už na vás čakajú. Súčasťou izieb sú súkromné balkóny. Bezplatný bezdrôtový prístup na internet vám umožní byť neustále v spojení, zatiaľ čo satelitná televízia sa postará o vašu skvelú zábavu. K dispozícii sú kúpeľne, ktorých súčasťou sú sprchy, pripevnené sprchy a sušiče na vlasy.
26 júl
Transfer
Tugra Hotel→Istanbul Airport (IST)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Minibus)
  • Žiadna čakacia doba
26 júl
Istanbul - Budapešť
Návrat
Wizz Air
Wizz Air Wizz Air - W62430
10:10 - Istanbul, Istanbul Airport (IST)
11:10 - Budapest, Budapest Ferenc Liszt (BUD)
Priamo FARE: Basic
Doprava:  W62430
Trieda kabíny: Economy
Meno: Basic
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
291 €
Pri objednávke 2 dospelých
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 1

Naše nápady na cestu

 

Viac ponúk