Helsinki z Viedne
od 331 €
Helsinki, Finland

Helsinki z Viedne

Víkendovka
Vytvorený: nedeľa 5. februára 2023 - Odchod: piatok 17. marca 2023
Ref ID: 4298088
Cena na osobu od
331 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Helsinki sa nachádzajú na malom polostrove na južnom cípe Fínska. Keď sa priblížite k Helsinkám od mora, uvidíte neoklasicistické budovy elegantných línií a pastelových farieb a trhovisko preplnené jahodami a lososmi. Mesto vyrástlo s dôrazom na harmóniu. V lete mnohí obyvatelia opúšťajú mestský pokoj a odchádzajú do svojich vidieckych chát, ale v zime hlavné mesto ožíva divadlom, politickými inštitútmi a viac ako 20 000 vysokoškolskými študentmi. Helsinki si zamilujú aj milovníci architektúry. Pekné neoklasicistické budovy obklopujúce Senátne námestie navrhol takmer sám nemecký architekt Carl Ludwig Engel na začiatku 19. storočia, tesne po tom, ako Helsinki nahradili Turku ako hlavné mesto Fínska. Korunou je luteránska katedrála, ktorá bola nedávno zrekonštruovaná a vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým, s 12 apoštolmi na streche, ktorí opäť hľadia na svet pod sebou. V ostatných častiach mesta sa s čistými neoklasicistickými líniami snúbia odvážne a jednoduché výtvory veľkých architektov 20. storočia, najmä Aalta a Saarinena. Ohromujúci pamätník Jeana Sibelia, venovaný najslávnejšiemu fínskemu skladateľovi, pozostáva zo stoviek oceľových rúr, ktoré vytesal Elia Hiltunen. Pomník sa nachádza v Sibeliovom parku. Kansallimuseo, Národné múzeum, má nádherné expozície fínskej kultúry. Exponáty Mestského múzea ilustrujú históriu mesta. Ostrovy v okolí Helsínk sú výborným miestom na jednodňové výlety. Piesočnaté pláže a hladké skaly Pihlajasaari sú obľúbeným letným miestom opalujúcich sa Fínov. Každé leto sa v jednom z mnohých mestských parkov koná množstvo bezplatných koncertov pod holým nebom. Popoludní sa na listnatej pláži Esplanadi rozozvučia všetky druhy hudby. Helsinki sú síce malé mesto, ak ich porovnáme s tými gigantickými mestami na celom svete, ale ich duch je stále dosť kozmopolitný. Helsinki sú krásne mesto, najmä v lete. Ulice sú čisté a v prípade potreby si vždy nájdete pokojné miesto. Niektorí hovoria, že Helsinki sú "najväčšou dedinou na svete" a sú skvelým miestom pre turistiku, históriu, múzeá, galérie, divadlo, hudbu, nákupy, reštaurácie, kluby atď. všetko je ekologické, bez znečistenia a dopravných zápch.
Viac informácií
Vytvorený: nedeľa 5. februára 2023 - Odchod: piatok 17. marca 2023
Typ zájazdu

Zahrnuté služby

17 mar

Doprava Viedeň - Helsinki

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR9857
6:50 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
10:10 - Helsinki, Helsinki Vantaa (HEL)
0 KG Priamy let
Doprava:  FR9857
Trieda kabíny: Economy
17 mar

Ubytovanie

3 nocí
Hotel Arthur
75%
V 0,6 km od centra Free breakfast Vuorikatu 19, Helsinki 00100 Standard twin
Hotel Arthur sa nachádza v srdci destinácie Helsinki, pár krokov od Helsinská univerzita a 3 min. pešo od Grand Casino v Helsinkách. Hotel je 5 km od Výstavné a kongresové centrum Helsinki a 1,2 km od Kaisaniemi Botanical Garden. Ubytovacie zariadenie hosťom ponúka rad možností športového vyžitia a zábavy, ako je napríklad sauna. K ďalšiemu vybaveniu patrí bezplatný bezdrôtový prístup na internet. Ubytujte sa v niektorej z 203 izieb, ktorých súčasťou sú televízory s plochou obrazovkou. Bezplatný bezdrôtový prístup na internet vám umožní byť neustále v spojení, zatiaľ čo digitálna televízia sa postará o vašu skvelú zábavu. K dispozícii sú kúpeľne, ktorých súčasťou sú sprchy a sušiče na vlasy. Súčasťou zariadenia izieb sú telefóny. K dispozícii sú tiež písacie stoly a prenosné ventilátory.
20 mar

Doprava Helsinki - Viedeň

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR9856
9:55 - Helsinki, Helsinki Vantaa (HEL)
11:30 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
0 KG Priamy let
Doprava:  FR9856
Trieda kabíny: Economy
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
331 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk