Oslo z Viedne
od 269 €
Oslo, Norway

Oslo z Viedne

Víkendovka
Vytvorený: nedeľa 5. februára 2023 - Odchod: sobota 11. marca 2023
Ref ID: 4282005
Cena na osobu od
269 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Oslo je živé a moderné mesto s eklektickou architektúrou, búrlivým nočným životom a múzeami svetovej úrovne. V hlavnom meste, ktoré sa nachádza medzi Oslofjordom a lesmi, je príroda na prvom mieste a len kúsok od centra mesta sa môžete plaviť, lyžovať a venovať sa pešej turistike. Toto je určite miesto pre milovníkov prírody a divokej prírody. Keď plávate okolo sviežich zelených ostrovov a vysokých skalnatých výbežkov, mesto sa vám rozprestrie pred očami - rozprestiera sa od kompaktného centra okolo nábreží až po zalesnené boky okolitých kopcov. Oslo je o to krajšie, že sa tu nachádza zmes moderných a starobylých budov, ktoré mu dodávajú eklektický ráz - Munchovo múzeum z ocele a skla ustupuje staromódnemu pôvabu Mestského múzea a skalnatým stredovekým múrom pevnosti Akershus, ktorá sa týči nad fjordom. Väčšina návštevníkov si bude ťažko vyberať medzi početnými múzeami v Osle, ktoré ponúkajú niečo takmer pre každý vkus: stretnutie tvárou v tvár so strašidelným obrazom Edvarda Muncha Výkrik v Národnej galérii, možnosť postaviť sa do pozície olympijského skokana na lyžiach v lyžiarskom múzeu Holmenkollen alebo možnosť nahliadnuť do histórie a kultúry v nezabudnuteľných múzeách vikingských lodí, Polarship Fram alebo ľudových múzeách na Bygdøy. A Oslo je určite kozmopolitným srdcom Nórska s rýchlo rastúcou kultúrou kaviarní a barov, špičkovými reštauráciami a ponukou nočného života od opery a jazzu svetovej úrovne až po indie rock. Prekvitajúca reštauračná scéna hlavného mesta bola ocenená štyrmi michelinskými hviezdičkami. Štvrť Grünerløkka sa nachádza v blízkosti Munchovho múzea a je plná rušných malých kaviarní na chodníku a elegantných barov. Toto kozmopolitné srdce Nórska je prosperujúce a skutočne živé mesto, v ktorom si každý nájde niečo pre seba.
Viac informácií
Vytvorený: nedeľa 5. februára 2023 - Odchod: sobota 11. marca 2023
Typ zájazdu

Zahrnuté služby

11 mar

Doprava Viedeň - Oslo

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR9749
17:30 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
19:50 - Sandefjord, Sandefjord-Torp (TRF) Letisko
0 KG Priamy let
Doprava:  FR9749
Trieda kabíny: Economy
11 mar

Ubytovanie

3 nocí
Scandic Holberg
73%
V 0,7 km od centra Free breakfast Holbergs Plass 1, Oslo 0166 Standard twin
A stay at Scandic Holberg places you in the heart of Oslo, within a 5-minute walk of Museum of Cultural History and University of Oslo. This eco-friendly hotel is 1.2 mi (1.9 km) from Aker Brygge and 1.5 mi (2.4 km) from Oslo Opera House. Take advantage of recreation opportunities such as a fitness center, or other amenities including complimentary wireless Internet access and a vending machine. Make yourself at home in one of the 133 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless Internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Bathrooms have bathtubs or showers and hair dryers. Conveniences include phones, as well as desks and irons/ironing boards.
14 mar

Doprava Oslo - Viedeň

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR9750 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
8:45 - Sandefjord, Sandefjord-Torp (TRF) Letisko
11:00 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
0 KG Priamy let
Doprava:  FR9750 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
269 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk