Malta z Bratislavy
od 188 €
Malta, Malta

Malta z Bratislavy

Víkendovka
Vytvorený: pondelok 6. februára 2023 - Odchod: sobota 22. apríla 2023
Ref ID: 4088928
Cena na osobu od
188 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Maltské ostrovy sú taviacim kotlom rôznych kultúr, ktoré sa podieľali na formovaní našej histórie, dedičstva a životného štýlu. Hoci vo všetkom, čo robíme, zostáva vrodená "maltézskosť", vplyvy minulých vládcov možno stále pozorovať v našom každodennom živote. Náš jazyk vychádza zo semitských koreňov s talianskymi vplyvmi a je jediným jazykom svojho druhu, ktorý sa píše latinkou; naše hlavné mesto - Valletta - a opevnenia ostrovov boli postavené Rytierskym rádom svätého Jána; na našej štátnej vlajke je vyobrazený Jurajov kríž, ocenenie za chrabrosť krajiny počas druhej svetovej vojny, počas ktorej Malta slúžila ako námorná základňa pre Britov; a zoznam by mohol pokračovať. Na ostrove s rozlohou len 316 km2 sa zmestilo 8 000 rokov histórie, takže históriu nájdete v každom kúte ostrova. Od najstarších voľne stojacich chrámových stavieb megalitických chrámov a Hypogeum Ħal Saflieni až po neuveriteľné diela opevnenej architektúry, ako je "tiché" mesto Mdina a hlavné mesto Valletta, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, zistíte, že Maltské ostrovy majú aj svoju modernejšiu stránku. Po viac ako 160 rokoch britskej nadvlády sa Malta v roku 1964 stala nezávislým štátom. Odvtedy sa ostrov naďalej rozvíjal a stal sa z neho srdečný a prívetivý ostrov, aký poznáme dnes. Maltské ostrovy majú čo ponúknuť každému cestovateľovi - od krásnych slnečných pláží, cez zábavné voľnočasové aktivity, luxusné zážitky až po historické a kultúrne výlety. Malta je otvorená, bezpečná a multikultúrna destinácia, ktorá bola vždy taviacim kotlom, ktorý zahŕňa rozmanitosť kultúr. Dnes je naša krajina jedným z najinkluzívnejších miest na svete, ktoré každoročne s radosťou privíta tisíce cestovateľov všetkých druhov, tvarov, veľkostí, farieb a vierovyznaní. Fakty o Malte - Maltské ostrovy sa môžu pochváliť 300 slnečnými dňami počas celého roka. - Malta je vzdialená menej ako tri hodiny letu z väčšiny hlavných európskych letísk. - Celková rozloha ostrova je len 316 km štvorcových, čo znamená, že čas cestovania je často kratší ako 20 minút! - Dva úradné jazyky na ostrove sú maltčina a angličtina, hoci mnohí ľudia hovoria plynule aj taliansky. - Hlavné mesto Valletta bolo v roku 2018 Európskym hlavným mestom kultúry a je jednou z troch pamiatok svetového dedičstva UNESCO, ktoré sa nachádzajú na ostrove. - Malta vstúpila do Európskej únie 1. mája 2004 a na Nový rok 2008 prijala euro.
Viac informácií
Vytvorený: pondelok 6. februára 2023 - Odchod: sobota 22. apríla 2023
Typ zájazdu

Zahrnuté služby

22 apr

Doprava Bratislava - Malta

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1529 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
12:10 - Bratislava, M R Stefanik (BTS)
14:25 - Malta, Malta Intl Airport (MLA)
0 KG Priamy let
Doprava:  FR1529 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
22 apr

Transfer

Transfer z Malta Intl Airport (MLA) do Relax Inn Hotel

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
22 apr

Ubytovanie

3 nocí
Relax Inn Hotel
70%
V 8,9 km od centra Free breakfast Halel StreetBugibba, St. Paul's Bay SPB 04 Double or twin economy
Relax Inn Hotel sa nachádza v srdci destinácie St. Paul's Bay, do 5 min. peši od Námestie Bugibba a Pláž Bugibba. Hotel je 17,8 km od Malta Experience (expozícia) a 1,1 km od Národný park Salina. Terasa ponúka skvelý výhľad a k dispozícii je tiež sezónny vonkajší bazén. Súčasťou vybavenia zariadenia hotel sú tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet, televízia v spoločných priestoroch a pomoc s rezerváciou výletov/vstupeniek. Ubytujte sa v niektorej z 40 klimatizovaných izieb a cíťte sa ako doma. Súčasťou izieb sú súkromné balkóny. Bezplatný bezdrôtový prístup na internet vám umožní byť neustále v spojení, zatiaľ čo satelitná televízia sa postará o vašu skvelú zábavu. K dispozícii sú kúpeľne, ktorých súčasťou sú kombinácia sprchy a vane a sušiče na vlasy.
25 apr

Transfer

Transfer z Relax Inn Hotel do Malta Intl Airport (MLA)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
25 apr

Doprava Malta - Bratislava

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1528 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
21:15 - Malta, Malta Intl Airport (MLA)
23:30 - Bratislava, M R Stefanik (BTS)
0 KG Priamy let
Doprava:  FR1528 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Cena na osobu od
188 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 2

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk