Víkendovka Aqaba z Viedne | raňajky
od 269 €
Aqaba, Jordan

Víkendovka Aqaba z Viedne | raňajky

13.01. - 16.01.2023
Vytvorený: utorok 29. novembra 2022
Cena na osobu od
269 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Akaba je jediné jordánske prístavné mesto, ktoré sa nachádza v Akabskom zálive na úplnom juhu krajiny. Akaba je jordánskym oknom k Červenému moru. Akaba zaznamenala v posledných rokoch veľký rozvoj, čo viedlo k zlepšeniu infraštruktúry a vybavenia. Akaba je obývanou osadou už od roku 4000 pred n. l. vďaka svojej strategickej polohe na križovatke obchodných ciest medzi Áziou a Afrikou. Počas prvej svetovej vojny boli osmanské vojská nútené stiahnuť sa z Akaby po nájazde, známom ako bitka o Akabu, ktorý v roku 1917 viedol TE Lawrence (známy ako Lawrence z Arábie) a arabské jednotky Šarífa Husajna. Najdôležitejšie miesta, ktoré si môžete v Akabe pozrieť, sú: - Pevnosť Aqaba Pôvodne pochádza zo 14. storočia n. l., hoci súčasnú stavbu dal postaviť mamlúcky sultán el-Ghawri Qansawh (1501-1516) a odvtedy bola mnohokrát upravovaná. - Ayla, (vedľa komplexu Moevenpick). Starobylé mesto, ktoré vzniklo po príchode islamu do tejto oblasti v roku 622 n. l. - Rímsky kostol zo 4. storočia: Najstarší kresťanský kostol v histórii. - Múzeum v Akabe: Toto jedinečné múzeum je určite jednou z hlavných atrakcií Akaby, pretože vystavuje rôzne majetky, ako aj modely tradičného života v jednom z najstarších miest Jordánska v životnej veľkosti. Obsahuje aj zbierku vzácnych historických obrazov od začiatku minulého storočia až po súčasnosť.
Viac informácií
Vytvorený: utorok 29. novembra 2022
Typ zájazdu
Víkendovka
Letisko Viedeň
Raňajky

Zahrnuté služby

13 jan

Doprava Viedeň - Aqaba

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR767
6:50 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
12:50 - Aqaba, Aqaba King Hussein Intl (AQJ)
0 KG Priamy let
Let: FR767
Trieda kabíny: Economy
13 jan

Ubytovanie

3 nocí
DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba
84%
V 2,6 km od centra Free breakfast Al-hammamat Al-tunisyya Street, Aqaba 77110 Twin guest room with city view...30 sqm sweet dreams experience bed hsia...32in lcd flatscreen cable w/hbo-clock w/ mp3
DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba je v destinácii Aqaba v obchodnej štvrti, okolo 10 min. pešo od Mešita Husajna ibn Alí al-Hášima a Palm Beach. Hotel s 5 hviezdičkami je 0,5 km od Ruiny ranoislamského mesta Ayla a 1 km od Múzeum Akaba. Môžete využiť širokú ponuku rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí vonkajší bazén, sauna a fitness centrum. Súčasťou vybavenia zariadenia hotel sú tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet a služby vrátnika. Na pláž vás za príplatok zavezie kyvadlový spoj. Ubytujte sa v niektorej z 173 izieb, ktorých súčasťou sú minibary a LCD televízory, a cíťte sa ako doma. Satelitná televízia sa postará o vašu skvelú zábavu. Káblový a bezdrôtový prístup na internet je k dispozícii za príplatok. K dispozícii sú súkromné kúpeľne, ktorých súčasťou sú vane alebo sprchy, toaletné potreby zdarma a bidety. Súčasťou zariadenia izieb sú sejfy (možnosť uschovať prenosný počítač) a písacie stoly. Upratovacie služby sa poskytujú denne.
16 jan

Transfer

Transfer z DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba do Aqaba King Hussein Intl (AQJ)

Súkromné

Premium Car (Auto)
  • Maximálna čakacia doba: 15 minút
16 jan

Doprava Aqaba - Viedeň

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR768
20:10 - Aqaba, Aqaba King Hussein Intl (AQJ)
22:30 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
0 KG Priamy let
Let: FR768
Trieda kabíny: Economy
Pripomienka:

POZOR! 

Cena neobsahuje batožinu a poistenie!

Batožinu a poistenie si pridáte v kroku rezervácie podľa potrieb.

Cena na osobu od
269 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 1

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk